פיטורי עובד במהלך תקופת מחלה

אבא שלי עבד 7 שנים במפעל בתפקיד של הרמת משאות כבדים. בזמן האחרון, הוא סובל מכאבי גב המקשים עליו לעבוד ויצא לחופשת מחלה באישור על ידי רופא. במהלך החופשה, הקבלן הודיע לאבא שלי שהוא מפוטר. האם פיטורים בזמן מחלה חוקיים?

החוק אוסר על מעביד לפטר עובד במהלך תקופת מחלה וזאת כאשר מדובר בתקופת מחלה בה קיימת זכאות מכוח חוק דמי מחלה. גם פיטורי גם פיטורי עובד חולה אשר מיצה את מכסת ימי המחלה הצבורים לזכותו צריכים להיעשות בתום לב ומשיקולים ענייניים.

יש לבחון, האם מעשי המעביד מהווים הפרה של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. אם הסיבה לפיטורים הינה מוגבלות, על המעביד לבחון האם ניתן למצוא עבודה המתאימה למצבו של העובד ולכושר עבודתו.

עבדתי במקום עבודה 3 חודשים ופוטרתי בזמן שאני נמצאת כעת בחודש שני להריון. האם מותר לפטר אותי?
להמשך קריאה
עבדתי במפעל 15 שנה ובעקבות מחלה, קיבלתי מכתב מרופא תעשיה הממליץ למפעל לתת לי עבודה בישיבה ובמפעל אין להם עבודה כזו.
להמשך קריאה
עבדתי בתקופה מסויימת שעות רבות מדי יום, ולא שילמו לי שעות נוספות וגם לא ימי חופש. למי עליי לפנות על מנת לתבוע את מה שמגיע?
להמשך קריאה
אני עובד במלצרות כבר כמה שנים. שאלתי היא האם המעסיק יכול לשלם את השכר המגיע לי על ידי טיפים, או שהוא חייב לשלם לי שכר מינימום בסיס?
להמשך קריאה
אני עובד מזה שנתיים בחברה גדולה במשלוחים והובלות. בעוד חודשיים אני אמור להתגייס לצה"ל. האם אני זכאי לפיצויי פיטורים?
להמשך קריאה
עבדתי מספר תקופות לא ברצף. כיצד נקבע מועד תחילת העבודה ? איך אפשר לדעת אם אני זכאי לפיצויי פיטורין?
להמשך קריאה
יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.