פיטורים של אישה בהריון

אני עובדת בחברה כבר חמש שנים ואני בחודש הרביעי להריוני. לפני שהמעביד הישיר שלי ידע על ההריון, הוא הודיע לי כי אינני מתאימה לתפקיד יותר וכי בדעתו לפטר אותי. באותו רגע, הודעתי לו שאני בהריון. האם מותר לו לפטר אותי עכשיו?

חוק עבודת נשים אוסר פיטורי אישה בהריון שעבדה לפחות חצי שנה במקום העבודה, ללא היתר משר העבודה. די בכך שהודעת באותו הרגע למעסיק שאת בהריון, כדי להפוך את הפיטורים לבטלים. למעביד האפשרות לפנות בבקשה להיתר משר העבודה, ואם יעלה בידיו להוכיח כי אין קשר בין הפיטורים לבין ההריון,יוכל לקבל היתר לפיטורים.

פיטורים בזמן הריון מעוררים סוגיות נוספות, פרט לאיסור מתוקף חוק עבודת נשים. יש לבחון האם מדובר בהפליה עקב הריון כי אז אף מדובר בהפרת חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה. פיטורים בזמן הריון השלכה על הפסד השתכרות העובדת לרבות השכר המגיע לעובדת החוזרת לחופשת לידה (שכר של שלושה חודשים - חודשיים במהלכם אסור לפטר + 30 ימי הודעה מוקדמת). מעסיקים המפרים את הוראות חוק עבודת נשים צפויים הן לתביעה אזרחית (מכח חוק עבודת נשים וחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה) והן לסנקציות עונשיות בדין הפלילי עד כדי הגשת כתב אישום בעקבות הגשת תלונה למשרד התמ"ת.

עבדתי במקום עבודה 3 חודשים ופוטרתי בזמן שאני נמצאת כעת בחודש שני להריון. האם מותר לפטר אותי?
להמשך קריאה
עבדתי במפעל 15 שנה ובעקבות מחלה, קיבלתי מכתב מרופא תעשיה הממליץ למפעל לתת לי עבודה בישיבה ובמפעל אין להם עבודה כזו.
להמשך קריאה
עבדתי בתקופה מסויימת שעות רבות מדי יום, ולא שילמו לי שעות נוספות וגם לא ימי חופש. למי עליי לפנות על מנת לתבוע את מה שמגיע?
להמשך קריאה
אני עובד במלצרות כבר כמה שנים. שאלתי היא האם המעסיק יכול לשלם את השכר המגיע לי על ידי טיפים, או שהוא חייב לשלם לי שכר מינימום בסיס?
להמשך קריאה
אני עובד מזה שנתיים בחברה גדולה במשלוחים והובלות. בעוד חודשיים אני אמור להתגייס לצה"ל. האם אני זכאי לפיצויי פיטורים?
להמשך קריאה
עבדתי מספר תקופות לא ברצף. כיצד נקבע מועד תחילת העבודה ? איך אפשר לדעת אם אני זכאי לפיצויי פיטורין?
להמשך קריאה
יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.