איך לבחור עורך דין לענייני דיני עבודה?

.כל תחום משפטי עומד בפני עצמו ודורש התמחות ייחודית, היכרות עם הפסיקה וההלכות החדשות. תחום דיני עבודה נוגע לציבור העובדים והמעבידים, ושאלות וסוגיות בדיני עבודה מטרידות אותנו, העובדים והמעסיקים, בחיי היומיום.

רבים הם החושבים שדיני עבודה מבוססים על מספר חוקים ועיון בהם ילמד על זכויותיהם. אכן ניתן לקבל אינפורמציה ראשונית ובסיסית בספרות משפטית, מאתרי אינטרנט בנושא, בפורומים ועוד, ויש לנצל דרכים אלה לקבלת מידע ראשוני והבנה של הזכויות וחוקי המגן בתחום דיני עבודה בלבד!

אלא שדיני עבודה אינם מסתכמים במספר חוקים והלכות רבות התגבשו בתחום זה על ידי פסיקת בתי הדין לעבודה. כך למשל, חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהתפטר עקב הרעה מוחשית בתנאי העבודה, יכול להתפטר בדין מפוטר עם זכות לפיצויי פיטורים, במידה ועבד למעלה משנה.

החוק אינו מפרט מהי אותה הרעה מוחשית בתנאי העבודה, ולכן אנו נזקקים לפסיקת בתי הדין לעבודה אשר עוסקת בין השאר בפרשנות הוראות החוק השונות.

חשוב להבין, כי לא כל סוגיה דומה לאחרת, וכל מקרה נידון לגופו לפי נסיבותיו, כך שבבית הדין לעבודה פסקי דין רבים והלכות רבות המתייחסות למקרים השונים שהובאו בפניו.

חדשות לבקרים מתפרסמים פסקי דין חדשים והלכות חדשות. חשוב להבין כי הלכה של בית הדין הארצי (ערכאת הערעור היושבת בירושלים) היא מחייבת, והלכה של בית הדין האיזורי לעבודה - מנחה בלבד.

לכן, חשוב בסוגיות שהינן מעבר לקבוע בחוק, להיעזר בעורך דין מקצועי ומומחה, אשר יכוון ינחה וייעץ לגבי הבעיה שאתם מתמודדים עמה ויבין בעצמו מהו הדין החל.

חשוב לבחור עורך דין טוב אשר מומחה ומתמקד בתחום דיני עבודה, ולא עורך דין אשר דיני עבודה מהווים עיסוק משני בלבד, שכן דיני עבודה הוא תחום העומד בפני עצמו.

מערכת בתי הדין לעבודה להם הוקנתה סמכות ייחודית, שונה לחלוטין ממערכת בתי המשפט השלום והמחוזי. על עורך דין המטפל בתיק להכיר את המערכת על בוריה כדי לדעת כיצד להתנהל נכון.

חשוב לדעת מתי לייעץ ללקוח להגיע לפשרה בתיק ומתי להילחם עד הסוף עד למתן פסק דין. במקרים רבים, לאחר שמוגשת תביעה, כבר בדיונים הראשונים מגיעים הצדדים להסדר פשרה, וייתכן והליכי התביעה הינם מיותרים, וניתן ליישב את המחלוקת באמצעות נקיטה בהליכי מו"מ עוד טרם הגשת תביעה באמצעות מכתב בודד.

עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, יוכל לחסוך עלויות רבות במקרים של תביעות שווא שמוגשות או אשר אורכות זמן רב או כרוכות בעלות גבוהה או כשניתן להשיג את אותה המטרה בדרך מהירה ופשוטה יותר.

במקרים מורכבים, כאשר יש מחלוקת אמיתית בין הצדדים, אין מנוס מניהול תיק תביעה הכולל הגשת תביעה, ניהול חקירות והוכחות (לאחר הגשת תצהירים), סיכומים ופסק דין.

הליך התביעה בבית הדין לעבודה יכול לארוך מספר שנים וחשוב שעורך הדין המייצג בתיק, יכיר את המערכת ואת ההתנהלות כדי להציג בפניכם נתונים אלה ולאפשר לכם לבחור בדרך מהירה של פשרה ובדרך ארוכה וממושכת של ניהול תיק.

שכר טרחה של עורך דין בדיני עבודה

נקודה נוספת שחשוב להבין, גם הגביה ושכר הטרחה שונה בתחומים המשפטיים השונים.

כך למשל, בשונה מתחום הנזיקין שם הסדרי שכר הטרחה לרוב באחוזים על פי התוצאה, בדיני עבודה שכר הטרחה לרוב הינו משולב חלקו בראשית ההליך וחלקו באחוזים מהתוצאה.

תמחור עלות התיק שונה בין עורכי הדין השונים. ייעוץ מקצועי רציני מאיש מקצוע, אשר רוכש את התוכנות החדישות, מתעדכן בהשתלמויות, ומשקיע בלימוד יומיומי של פסקי הדין החדשים משליך גם על תמחור התיק ועל אופן גביית שכר הטרחה גם בשלב הייעוץ וגם בשלב הייצוג. שכר הטרחה בתיק מגלם גם את שוויו של התיק, העבודה הצפויה בתיק, וגם את העלויות היחסיות וההשקעה בלימוד התחום.

כמו גם ביתר התחומים בחיינו, פעמים רבות הזול הוא היקר, ופגישת ייעוץ חינם, או ייצוג בשיטת אחוזים בלבד, עלולה גם להסתכם בתוצאה לא טובה בהמשך הדרך, אשר בסופו של דבר תהיה יקרה לכיס.

לפני שנוקטים בהליכים משפטיים, חשוב לקיים פגישת ייעוץ עם עורך הדין על מנת להתרשם ממנו אישית, להבין ממנו במה כרוך ניהולי ההליך המשפטי ואילו אפשרויות שונות עומדות בפניכם. ייתכן וימליצו לכם לא לנקוט בהליכים משפטיים כלל ומאידך ייתכן וימליצו לכם על דרך אחרת ממה שחשבתם - לצורך כך נדרש נסיון ומומחיות שאת זה לרוב רק עורך דין מקצועי לענייני עבודה יוכל לספק לכם!

במסגרת פגישת הייעוץ, עליכם לבקש להבין באופן מלא ומפורט במה כרוך ניהול ההליך, מהן העלויות הצפויות, שכר הטרחה, אופן הגבייה והתשלום, אגרות, החזר הוצאות משפטיות, ומהו משך הזמן בתיק.

חשוב לקבל כמה שיותר מידע ופירוט על אופן ניהול התיק במסגרת הפגישה. במידה והחלטתם לבחור בעורך הדין, שימו לב שהפרטים החשובים לכם מופיעים בהסדר שכר הטרחה.

בהצלחה בבחירת עורך הדין שלכם!

יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.