מעביד שדיבר בגסות ופיטר עובד

הנני עובדת בחברה פרטית. המעביד דיבר בגסות ואמר שאינני יודעת איך לעבוד. ביקשתי מהמעביד לדבר אלי יפה , נאמר לי על ידי המעביד לקחת את התיק וללכת הביתה נשלח לי מכתב הפסקת עבודה בחברה, השאלה היא אם יש לי עילה לתבוע את המעביד?

הפסיקה החד משמעית היא, חובת השימוע לעובד טרם פיטוריו חלה גם במגזר הפרטי ולא בגופים ציבוריים בלבד. פיטורים שבוצעו באופן שרירותי ומתוך שיקולים לא ענייניים עלולים להיחשב כפיטורים שלא כדין, כשכל מקרה יבחן בבית הדין לגופו ובכלל זה ישקול בית הדין מהו ותק העבודה, שכר העבודה ומהות התפקיד לצורך הכרעה בתיק ופסיקת פיצויים במידת הצורך.

עבדתי במקום עבודה 3 חודשים ופוטרתי בזמן שאני נמצאת כעת בחודש שני להריון. האם מותר לפטר אותי?
להמשך קריאה
עבדתי במפעל 15 שנה ובעקבות מחלה, קיבלתי מכתב מרופא תעשיה הממליץ למפעל לתת לי עבודה בישיבה ובמפעל אין להם עבודה כזו.
להמשך קריאה
עבדתי בתקופה מסויימת שעות רבות מדי יום, ולא שילמו לי שעות נוספות וגם לא ימי חופש. למי עליי לפנות על מנת לתבוע את מה שמגיע?
להמשך קריאה
אני עובד במלצרות כבר כמה שנים. שאלתי היא האם המעסיק יכול לשלם את השכר המגיע לי על ידי טיפים, או שהוא חייב לשלם לי שכר מינימום בסיס?
להמשך קריאה
אני עובד מזה שנתיים בחברה גדולה במשלוחים והובלות. בעוד חודשיים אני אמור להתגייס לצה"ל. האם אני זכאי לפיצויי פיטורים?
להמשך קריאה
עבדתי מספר תקופות לא ברצף. כיצד נקבע מועד תחילת העבודה ? איך אפשר לדעת אם אני זכאי לפיצויי פיטורין?
להמשך קריאה
יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.