יחסי עובד מעביד - פיטורים מהעבודה

לאחר 40 שנות עבודה פוטרתי מהעבודה. עלי לציין שהתשלום בוצע כנגד חשבוניות אולם אופן השתלבותי בעבודה היתה כשל שכיר. מה זכויותיי?

על מנת לבחון עילה לתביעה בגין קיומם של יחסי עובד מעביד, יש לבדוק האם בהתאם למבחני הפסיקה שנקבעו מתקיימים לכאורה יחסי עובד מעביד. המבחנים שנקבעו מכילים מספר מבחני משנה שכוללים את השתלבות העובד במקום העבודה, האם ניהל עסק עצמאי, מבחן המרות והפיקוח- האם היה כפוף לפיקוח המעסיק, האם הכנסתו מהמעסיק היוותה את עיקר השתכרותו, האם העבודה בוצעה באופן אישי, ומבחנים נוספים, אשר נדונו בהרחבה במספר פסקי דין.

עבדתי במקום עבודה 3 חודשים ופוטרתי בזמן שאני נמצאת כעת בחודש שני להריון. האם מותר לפטר אותי?
להמשך קריאה
עבדתי במפעל 15 שנה ובעקבות מחלה, קיבלתי מכתב מרופא תעשיה הממליץ למפעל לתת לי עבודה בישיבה ובמפעל אין להם עבודה כזו.
להמשך קריאה
עבדתי בתקופה מסויימת שעות רבות מדי יום, ולא שילמו לי שעות נוספות וגם לא ימי חופש. למי עליי לפנות על מנת לתבוע את מה שמגיע?
להמשך קריאה
אני עובד במלצרות כבר כמה שנים. שאלתי היא האם המעסיק יכול לשלם את השכר המגיע לי על ידי טיפים, או שהוא חייב לשלם לי שכר מינימום בסיס?
להמשך קריאה
אני עובד מזה שנתיים בחברה גדולה במשלוחים והובלות. בעוד חודשיים אני אמור להתגייס לצה"ל. האם אני זכאי לפיצויי פיטורים?
להמשך קריאה
עבדתי מספר תקופות לא ברצף. כיצד נקבע מועד תחילת העבודה ? איך אפשר לדעת אם אני זכאי לפיצויי פיטורין?
להמשך קריאה
יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.