התפטרות עקב העתקת מקום מגורים

שאלה: אני עובד במקום עבודה מספר שנים. התחתנתי לפני שנה ועברתי עם אשתי לעיר רחוקה יותר, במרחק של יותר מ- 40 קילומטר. קשה לי להמשיך בעבודה בגלל הנסיעות. האם אני זכאי לפיצויי פיטורים בגלל התפטרות עקב העתקת מקום מגורים?

תשובה: על פי חוק פיצויי פיטורים והתקנות, הנך זכאי לפיצויי פיטורים אם ההתפטרות היא עקב נישואין, וזאת במידה ועברת יחד עם בת הזוג למקום המושב שלה לפני הנישואין, מקום המרוחק ב – 40 ק"מ מהמרחק הנוכחי, ומגדיל את המרחק למקום העבודה. בנוסף, צריך לגור לפחות חצי שנה במקום החדש, ורק אז קמה זכות לקבלת פיצויי פיטורים.


עבדתי במקום עבודה 3 חודשים ופוטרתי בזמן שאני נמצאת כעת בחודש שני להריון. האם מותר לפטר אותי?
להמשך קריאה
עבדתי במפעל 15 שנה ובעקבות מחלה, קיבלתי מכתב מרופא תעשיה הממליץ למפעל לתת לי עבודה בישיבה ובמפעל אין להם עבודה כזו.
להמשך קריאה
עבדתי בתקופה מסויימת שעות רבות מדי יום, ולא שילמו לי שעות נוספות וגם לא ימי חופש. למי עליי לפנות על מנת לתבוע את מה שמגיע?
להמשך קריאה
אני עובד במלצרות כבר כמה שנים. שאלתי היא האם המעסיק יכול לשלם את השכר המגיע לי על ידי טיפים, או שהוא חייב לשלם לי שכר מינימום בסיס?
להמשך קריאה
אני עובד מזה שנתיים בחברה גדולה במשלוחים והובלות. בעוד חודשיים אני אמור להתגייס לצה"ל. האם אני זכאי לפיצויי פיטורים?
להמשך קריאה
עבדתי מספר תקופות לא ברצף. כיצד נקבע מועד תחילת העבודה ? איך אפשר לדעת אם אני זכאי לפיצויי פיטורין?
להמשך קריאה
יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.