התפטרות בעקבות הרעת תנאים בעבודה

ובכן, חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד אשר התפטר מחמת הרעה מוחשית בתנאי העבודה או נסיבות בהן אין לדרוש ממנו להמשיך לעבודתו, זכאי לפיצויי פיטורים בדין מפוטר- ורואים את התפטרותו לעניין החוק כפיטורים.

נשאלת השאלה- מהי הרעת תנאים לצורך החוק? מהן נסיבות שלא ניתן להמשיך לעבוד בהן? האם כל הרעה בתנאי העבודה היא הרעה מוחשית?

סוגיות אלו נידונו רבות בפסיקת בית הדין לעבודה, ואין למעשה רשימה סגורה של מקרים המהווים הרעת תנאים, ולצורך בחינתם יש לבחון באופן יסודי את הפסיקה בתחום זה.

אכן חשוב להבין כי יש צורך בהרעה מוחשית אמיתית בתנאי העבודה, על מנת לעשות שימוש בסעיף זה. כך למשל, הפחתה משמעותית בשכר עלולה להוות הרעת תנאים. לעומת זאת, איחורים חוזרים ונשנים של ימים בודדים בתשלום השכר, לא נחשבים כהרעת תנאים. כך גם, עובד אשר התפטר בשל פגיעה מתמשכת בתנאים הסוציאליים- אי תשלום שכר מינימום וזכויות נוספות, יכול להיחשב כמי שהתפטר עקב נסיבות שלא ניתן להמשיך לעבוד בהן.

יתרה מכך, גם אם נגרמה הרעה מוחשית בתנאי העבודה, על מנת שההתפטרות תיחשב כהתפטרות בדין מפוטר, יש למלא מספר תנאים, טרם ביצוע ההתפטרות.

בשלב הראשון, יש להודיע למעביד על הכוונה להתפטר ולציין מהי ההרעה המוחשית לה טוענים. רק לאחר שניתנה למעביד הזדמנות לתקן את ההרעה והוא לא שינה דבר, ניתן להתפטר בפועל.

נקודה חשובה נוספת אליה יש להתייחס, עובד אשר מעוניין להתפטר עקב הרעת תנאים, צריך להביע מחאה זו ולהתפטר תוך זמן קצר ממועד ביצוע ההרעה, אחרת הוא ייחשב כמי שהסכים לעבוד בתנאים החדשים, תחת חוזה חדש, ולא תהיה לו עילה לתביעת פיצויי פיטורים.

לסיכום, בטרם נקיטה בהליכים של התפטרות, יש לוודא שאכן מדובר בהרעה העונה להגדרות החוק, ובנוסף שאכן מולאו כל התנאים המקדימים, על מנת לאפשר לעובד לבסס עילת תביעה כנגד המעסיק. בנוסף, חשוב להצטייד בראיות מתאימות על מנת להוכיח כי אכן הורעו תנאי העבודה.

במסגרת השרותים המוצעים בפורטל, ניתן גם לפנות אל עורכי דין בפורטל לקבלת ייעוץ משפטי בתחום דיני עבודה. עורכי הדין בפורטל, מתמחים בתחום דיני עבודה ומייצגים עובדים בבתי הדין לעבודה ברחבי הארץ. הפניה אל עורך דין היא ללא התחייבות מצדכם ומצד עורך הדין: ייעוץ משפטי ע"י עורכי דין

יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.