הרעת תנאים - הפחתת שכר

שלום רב ברצוני לדעת אם אני יעזוב את מקום עבודתי אהיה זכאית לכל תשלומי הפיצויים?

אני עובדת קרוב ל5 וחצי שנים בחוזה העבודה ניכתב לי 8 שעות עבודה במשך הזמן קיצצו את שעות העבודה.

היום אני עובדת 6 שעות. לאחרונה המנהל הסביר שתקציב השעות שהקציבו לו ההנהלה מחייב להוריד למס' אנשים משעות עבודתם כולל אני ולעבוד פחות מ 6 שעות ומוריד לי את ימי שישי אני כמובן לא מסכימה

האם זה נחשב להרעת תנאים האם אני זכאית מבחינה חוקית לקבלת פיצויים?


אסור על המעביד לשנות באופן חד צדדי את חוזה העסקתו של העובד, ללא הסכמת העובד. בכלל זה, הפחתת שעות המשרה שיש בהן כדי להביא להפחתת השכר החודשי. בפסיקה נקבע כי הפחתת שכר עבודה מהווה הרעת תנאים.

על פי הכללים שהותוו בפסיקה, טרם נקיטת הצעדים להתפטרות עקב הרעת תנאים, יש להודיע למעסיק על הכוונה ולתת לו הזדמנות לתקן את המצב.

בנוסף נקבע, כי עבודה במשך מספר חודשים בתנאי ההעסקה החדשים- כמוה כהסכמה לתנאים החדשים. לפיכך, במקרה של הרעת תנאים מוחשית, יש להביע מחאה (רצוי בכתב) בפני המעביד ורק אם לא יאות לשנות את המצב, אז תתכן עילה להתפטרות בדין מפוטר.

יש לשים לב כי יש לבחון באופן מהותי את ההרעה לאורך השנים, לבחון את תלושי השכר והוראות חוזה העבודה, סוג המשרה ועוד. יש לבדוק האם המעביד פעל במסגרת הפררוגטיבה הניהולית שלו או שמא חרג מסמכותו.

עבדתי במקום עבודה 3 חודשים ופוטרתי בזמן שאני נמצאת כעת בחודש שני להריון. האם מותר לפטר אותי?
להמשך קריאה
עבדתי במפעל 15 שנה ובעקבות מחלה, קיבלתי מכתב מרופא תעשיה הממליץ למפעל לתת לי עבודה בישיבה ובמפעל אין להם עבודה כזו.
להמשך קריאה
עבדתי בתקופה מסויימת שעות רבות מדי יום, ולא שילמו לי שעות נוספות וגם לא ימי חופש. למי עליי לפנות על מנת לתבוע את מה שמגיע?
להמשך קריאה
אני עובד במלצרות כבר כמה שנים. שאלתי היא האם המעסיק יכול לשלם את השכר המגיע לי על ידי טיפים, או שהוא חייב לשלם לי שכר מינימום בסיס?
להמשך קריאה
אני עובד מזה שנתיים בחברה גדולה במשלוחים והובלות. בעוד חודשיים אני אמור להתגייס לצה"ל. האם אני זכאי לפיצויי פיטורים?
להמשך קריאה
עבדתי מספר תקופות לא ברצף. כיצד נקבע מועד תחילת העבודה ? איך אפשר לדעת אם אני זכאי לפיצויי פיטורין?
להמשך קריאה
יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.