הרעת תנאים במקום העבודה

המעסיק שלי החליט להעביר אותי למחלקה אחרת, למרות התנגדותי המפורשת. האם זו הרעת תנאים שמאפשרת התפטרות בתנאי פיטורים וקבלת פיצויים?

יש לבחון את תנאי המקרה הספציפיים - האם מדובר בשינוי חד צדדי של תנאי ההעסקה הפוגע בתנאי עבודתך, אשר לא יכול להיעשות ללא הסכמתך, או שינוי סביר אשר נמצא במסגרת הפררוגטיבה הניהולית של המעסיק ייתכן כי אם מדובר בהסבה לתחום אחר לחלוטין באופן שמרע את תנאי העבודה, שמדובר בהפרת ההסכם בינך לבין המעסיק ולשינוי חד צדדי של תנאי ההעסקה שמהווה התנהגות שכמוה כפיטורים המזכים בפיצויי פיטורים.

נושא הרעת התנאים נבחן בקפידה בפסיקה במבחר פסקי דיןן. נושא זה הינו מורכב יחסית ויש לבודקו ביסודיות רבה ולבחון כל מקרה לגופו.

עבדתי במקום עבודה 3 חודשים ופוטרתי בזמן שאני נמצאת כעת בחודש שני להריון. האם מותר לפטר אותי?
להמשך קריאה
עבדתי במפעל 15 שנה ובעקבות מחלה, קיבלתי מכתב מרופא תעשיה הממליץ למפעל לתת לי עבודה בישיבה ובמפעל אין להם עבודה כזו.
להמשך קריאה
עבדתי בתקופה מסויימת שעות רבות מדי יום, ולא שילמו לי שעות נוספות וגם לא ימי חופש. למי עליי לפנות על מנת לתבוע את מה שמגיע?
להמשך קריאה
אני עובד במלצרות כבר כמה שנים. שאלתי היא האם המעסיק יכול לשלם את השכר המגיע לי על ידי טיפים, או שהוא חייב לשלם לי שכר מינימום בסיס?
להמשך קריאה
אני עובד מזה שנתיים בחברה גדולה במשלוחים והובלות. בעוד חודשיים אני אמור להתגייס לצה"ל. האם אני זכאי לפיצויי פיטורים?
להמשך קריאה
עבדתי מספר תקופות לא ברצף. כיצד נקבע מועד תחילת העבודה ? איך אפשר לדעת אם אני זכאי לפיצויי פיטורין?
להמשך קריאה
יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.