בדיקות לסינון ומיון עובדים - ע"י חוקר פרטי

לפעמים החלטה על קבלת עובד לעבודה יכולה להיות קריטית למעביד, במיוחד כאשר התפקיד רגיש ויש בו אחריות רבה. במאמר הבא, נשפוך קצת אור ונסביר כיצד להכניס עובד לעבודה בדרך הנכונה והבטוחה.

מעביד הקולט עובדים אשר יש להם נגישות לכספים, מידע מסווג, פטנטים, כספות, אחריות מנהלית על אישורים כספיים, אינם יודעים כי ניתן לחסוך הרבה עגמת נפש וצער אם ינקטו קודם לקבלת העובד, במספר פעולות. חוקר פרטי יכול למנוע בעתיד הסתבכויות של המעביד עם העובד.

בדיקות ע"י משרד חקירות פרטיות

ישנם מספר בדיקות הנעשות על ידי משרד חקירות לסינון ניפוי ומיון של מועמדים לעבודה: חקירה סמויה על הרקע שלו, מקומות עבודה קודמים, סיבה לעזיבת העבודה, הסתבכויות פליליות או אזרחיות, קשר עם מתחרים. הבדיקה משולבת עם ליווי גרפולוג, ובהסכמת המועמד גם בדיקת פוליגרף. בבדיקת הפוליגרף יעבור המועמד סינון לגבי התאמתו לתפקיד, עבר קודם, האם נשלח לצורך ריגול תעשייתי?

אם לא נערכות בדיקות כאלה יכול להיות כי אתם מגדלים סוס טרויאני בעסק שלכם. על כן משרד חקירות פרטיות מנוסה יציע לכם להטמין מצלמות נסתרות במקום בו יש חשד לביצוע עברה. ניתן לעשות זאת ללא הקלטה אולם אך ורק אם המצלמות לא יותקנו באזורים כמו מלתחות, שירותים, מקלחות. בנוסף גם מצלמות גלויות להרתעה.

יש גם מקרים לא מעטים בהם עובדים יוצאים בזמן העבודה לענייניהם הפרטיים, כאשר עובד אחר מדפיס כרטיס במקומם, או מחפה עליהם. גם המצאת חופשת מחלה פיקטיבית, כאשר העובד אינו מוגבל ומתפקד הינה עברת מרמה.

מנהל משרד חקירות הנפגש עם עובד לאחר שבידי חוקר פרטי יש ראיות לכאורה שהעובד עבר עברות. יכול להגיע להודאה מלאה ובה העובד מוותר על כל תביעה נגד המעביד, ומתחייב לכסות את שכירת משרד חקירות.

משרדי חקירות פרטיות מועסקים בדרך כלל ע"י מפעלים, מוסדות, קיבוצים, משרדי ממשלה, למטרת בדיקת אמינות עובדים. חלקם אמורים להתקבל לעבודה, וחלקם עובדים תקופה בחברה זו או אחרת. לרוב, משרד חקירותי מצליחים לקבל הודאות בכתב של עובדים אשר גנבו מקופה רושמת, מעלו, גרמו לנזק במזיד למכשור, וציוד בעסק, פתחו עסק מתחרה, לא דווחו על מכירות לקרובי משפחה, העבירו סודות מסחריים. ריגלו אחרי שיטות יצור ומחירים. והיד עוד נטויה.

לכן רצוי להימנע מראש מצרות אפשריות לעתיד עקב אי בדיקת עובדים לפני קבלתם לעבודה.

יצירת קשר

יצירת קשר עם עו"ד לענייני דיני עבודה - הייעוץ בתשלום

*
*
*
חובה למלא את המסומן ב
*
המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועי לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. בעלי האתר והמחברים אינם נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם או יגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.